Társadalmi felelősség
A Heller Farkas Szakkollégium a kezdetektől fogva szükségét érezte annak, hogy működése által ne csak szakmai értelemben vett elitet képezzen, hanem egyben olyan fiatalok kerüljenek ki falai közül, kiknek “elittudata” kiterjed a felelősségteljes és tisztességes magatartásra az őket körülvevő világ felé. Fontosnak tartjuk, hogy végzett tagjaink tanulmányaikon, munkájukon túlmutató cselekedeteik által is szükségét érezzék annak, hogy többszörösét adják vissza annak a társadalomnak és környezetnek, amely segítette őket eljutni a felnőtté válásig. Hisszük, hogy ezt a magatartást már az egyetemi évek alatt fontos megalapozni, valamint, hogy összefogással és tenni akarással egy ötvenfős közösség is sokat tud tenni a társadalomért. Ezért is érezzük magunkénak a szakkollégiumi mozgalom harmadik pillérét, a Társadalmi Érzékenységet.

Egyetemi hallgatóként, gazdálkodás- és közgazdaságtudományi tanulmányokat folytatva legfontosabb erőforrásunkká a saját tudásunk válik, miközben tapasztalataink szerint a társadalom nagy része hiányos tudással bír pénzügyi ismeretek terén. Ennek megfelelően igyekszünk fókuszálni társadalmi felelősségvállalásunkat: harmadik pillérünk gerincét a pénzügyi-gazdasági központú oktatás adja.
A Gimis oktatás projektünk keretein belül több módon igyekszünk fejleszteni a diákok pénzügyi tudatosságát, valamint segítjük őket a kritikus szemléletű tájékozódásban. Foglalkozunk a mindennapi pénzügyekkel, valamint beszélgetünk a befektetésekről, a költségek és bevételek könnyebb követéséről vagy éppen a legújabb pénzügyi applikációkról. Szeretnénk interaktív foglalkozás során olyan témákat is érinteni, mint a globalizáció jelensége, vagy éppen a túlnépesedés, mindezt a világszintű statisztikák tükrén keresztül vizsgálva.

Amennyiben további kérdés merül fel az oktatási tevékenységünkkel kapcsolatban, keressetek minket a gimisoktatas@heller.uni-corvinus.hu címen.

Kollégiumunk társadalmi felelősség vállalással kapcsolatos tevékenységének egyik központi eleme a Heller Gimis Tábor. Az egy hetes tábor nyaranta kerül megrendezésre a Balaton partján, átlagosan 40-50 középiskolás résztevővel, illetve kollégiumunk tagjaival. A részvételt 11-12. osztályt végzettek számára hirdetjük meg, és minden évben igyekszünk pályázati forrást felhasználva a lehető leginkább csökkenteni a jelentkezők költségeit. Számos példáját láthattuk az elmúlt években, hogy sokan máskülönben nem tudnak eljutni a Balatonra, ami külön motivációt jelent számunkra a tábor szervezésekor.
A Gimis Tábor célja a pénzügyi kultúra terjesztése és a gazdasági-pénzügyi kérdések iránti érdeklődés felkeltése, leendő „közgázos” egyetemisták és más területek iránt érdeklődők számára egyaránt. A program tartalmaz előadásokat – melyeket az esetek többségében senior tagjaink tartanak -, workshopokat, vetélkedőket és csoportos prezentációkat. A diákok a hét folyamán megismerkedhetnek a befektetések világával, a mindennapi életben előkerülő pénzügyi kérdésekkel, gazdasági aktualitásokkal és a közgazdaságtan különböző elméleteivel. A szakmai fókuszon túl nagy hangsúly van a szórakozási lehetőségeken is: sok strandolás, közös filmnézések, közösségépítő játékok, sportolási lehetőségek kísérik végig a hetet.


Örömmel szoktuk tapasztalni, hogy a hét végére barátságok szövődnek, már nem kell „nógatni” az embereket a programokon való részvételre, közösség alakul a szervezőkből és a diákokból. Alighanem nekünk is résztvevőkéhez hasonlatos élmény a tábor, minden munkával töltött perc kifizetődik, amikor a táborozókkal együtt élvezzük munkánk gyümölcsét. Nagy öröm számunkra, hogy minden évben több tucat középiskolást ismertetünk meg a pénzügyekkel, miközben a tábor végig laza hangulatban és élményekkel zsúfolva telik el.


A Szabó Kálmán Tehetségprogram a Rajk, a Heller Farkas és a Bibó István Szakkollégiumok által működtetett program, ami olyan középiskolásokat segít hozzá a továbbtanuláshoz, akik anyagi okokból elesnének ettől a lehetőségtől. A Program azon végzős középiskolásoknak szól, akik kimagasló tanulmányi eredményekkel rendelkeznek és Budapesten, a Corvinus Egyetemen vagy az ELTE ÁJK szakjain szeretnének továbbtanulni, a szakkollégiumok tagjai pedig anyagi és nem anyagi segítségnyújtással támogatja őket.
Szakkollégiumunk minden évben delegál egy koordinátort, aki a Rajk Szakkollégium koordinátoraival együtt dolgozik a Program működtetésén; éves stratégiát alkotnak, megszervezik a rekrutálást majd pedig a mentorálást, marketinggel foglalkoznak és eseményeket szerveznek. A Szakkollégium tagsága pedig segíti munkájukat; leutaznak vidéki középiskolákba hirdetni a lehetőséget, valamint a felvételik lebonyolításában is aktív szerepet vállalnak.
